Share on facebook
Share on google
Share on twitter

Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz

Kupując mieszkanie lub budując dom, u wielu osób pojawiają się pytania „czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?”, „dlaczego warto współpracować z projektantem?”. W tym wpisie uporządkuję wszystkie informacje i odpowiem na pytania:

 • Kto powinien rozważyć współpracę z projektantem wnętrz?
 • Dlaczego warto nawiązać współpracę z projektantem wnętrz?
 • Kiedy nie warto zatrudniać projektanta?

 

Na końcu wpisu coś dla osób, które są zainteresowane współpracą ze mną. Załączyłam plik PDF, w którym wymieniłam jakie informacje są przydatne, abym mogła przygotować dla Ciebie ofertę. Jeżeli odpowiesz na te pytania przy pierwszym kontakcie, dużo szybciej się dogadamy, otrzymasz dopasowaną ofertę i co za tym idzie – szybciej rozpoczniemy pracę nad Twoim wnętrzem ?

 

PROJEKTANT WNĘTRZ – DLA KOGO?

 • Nie masz pomysłu na wykończenie wnętrza
 • Masz aż za dużo fajnych pomysłów, ale nie wiesz jak stworzyć z nich spójną przestrzeń
 • Masz problem z dopasowaniem kolorów i materiałów oraz wyobrażeniem sobie jak to wszystko będzie razem wyglądać
 • Brak Ci wyobraźni przestrzennej
 • Nie wiesz jak poradzić sobie z funkcjonalnością. Twoje mieszkanie jest nieustawne, masz za mało lub za dużo miejsca.
 • Nie masz czasu na wyszukiwanie wszystkich materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia
 • Nie chcesz myśleć o każdym szczególe. Wolisz, żeby firma remontowa dostała wytyczne, a Ty nie musisz się zastanawiać nad wszystkimi drobiazgami
 • Chcesz mieć kontrolę nad wydatkami
 • Wolisz zapłacić projektantowi za jego pracę i mieć większy spokój
 • … po prostu masz ochotę skorzystać z usług projektanta wnętrz ?

Ufff… trochę się nazbierało. To teraz przechodzę do kolejnego pytania

 

 

DLACZEGO WARTO NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘ Z PROJEKTANTEM WNĘTRZ?

 1. Oszczędność czasu

Wybieranie materiałów wykończeniowych pochłania naprawdę dużo czasu. Tym bardziej, jeżeli nie jest się zaznajomionym z ofertami różnych sklepów i producentów. Musisz wybrać nie tylko kolor ścian i materiał na podłogę. Trzeba wybrać wszystkie meble i rozplanować ich układ. Należy wybrać oświetlenie i zastanowić się, czy zadowala Cię propozycja na rozmieszczenie punktów świetlnych proponowana przez dewelopera. Jakie sprzęty będą podłączone, gdzie i ile gniazdek chcemy. Musimy wybrać płytki do łazienki, pomyśleć czy do siebie pasują. Przemyśleć układ kuchni, szafy.

Samo planowanie zabiera wiele godzin. Następnie trzeba wszystko dobrać i znaleźć producentów, którzy oferują poszukiwane przez nas produkty. Jako projektantka wnętrz zajmuję się tym wszystkim za moich klientów. Owszem, uzgadniamy jakiś kierunek, bazuję na inspiracjach, ale Ty nie musisz spędzać wolnego wieczoru na przeglądaniu płytek do łazienki

 

 1. Oszczędność pieniędzy i Twój budżet pod kontrolą

Może się zastanawiasz jaka to oszczędność pieniędzy, skoro musisz zapłacić projektantowi. Przede wszystkim, na początku zakładasz budżet, który chcesz przeznaczyć na wykończenie wnętrza, a ja projektując wyszukuję takie materiały, które wpisują się w ustaloną sumę. Dodatkowo, unikasz nieprzemyślanych zakupów. Otrzymujesz ode mnie wizualizacje i widzisz od razu jakie wybrano kolory, meble, płytki. Na tym etapie możesz dokonać zmian i nie martwić się czy sklep przyjmie Twój zwrot oraz nie ponosisz jego kosztów ?

 

 1. Wnętrze dopasowane do Ciebie

Wśród niektórych ludzi funkcjonuje przekonanie, że projektant tworzy wnętrze pod siebie i jest to częsta obawa, która zniechęca klientów do nawiązania współpracy. Powiem od razu –moje pomysły i gust nie są jedynymi słusznymi ? Każdy projekt rozpoczynam od dokładnego zbadania potrzeb. Taka pierwsza rozmowa potrafi trwać nawet 2-3 godziny. Chcę jak najlepiej poznać domowników, ich potrzeby, przyzwyczajenia, gust. Projektuję wnętrza dopasowane do ich użytkowników. Jeżeli singiel, który nie przyjmuje gości powie mi, że nie potrzebny mu stół, to oczywiście nie wstawię mu rozkładanego stołu „bo wiem lepiej, że tego potrzebujesz”. Jeżeli komunikujesz mi, że uwielbiasz delikatne, pastelowe kolory, a nie znosisz czerni we wnętrzach to spokojnie, nie zaproponuję Ci ciemnego loftu 😀

Nie do końca jestem w stanie powiedzieć, czy to tylko mit, czy faktycznie niektórzy mają takie przykre doświadczenia i otrzymali projekt daleki od ich potrzeb i upodobań. Mogę mówić za siebie, ale mam nadzieję, że też za zdecydowaną większość osób w tym zawodzie – to Ty jesteś tutaj najważniejszy, bo to przecież Ty spędzisz wiele lat w tak urządzonym domu.

 

 1. Wygoda, funkcjonalność

Myślę o wszystkich Twoich potrzebach funkcjonalnych. Przyjmujesz często gości? Przyda się duży stół. Lubicie całą rodziną oglądać wieczorami filmy? Musimy pomyśleć o wygodnej sofie, na której wszyscy się pomieścicie. Masz wiele rzeczy do przechowywania? Szukamy miejsca na szafy. Pracujesz w domu? Aranżuję wygodny kąt do pracy.

Dodatkowo myślę o tym, aby był łatwy dostęp do codziennych przedmiotów. Planuję również miejsca na włączniki, żeby nie trzeba było biegać przez cały pokój tylko po to, żeby zgasić światło wchodząc do innego pomieszczenia. Dbam o to, aby wszędzie  było wygodne przejście lub na przykład, żeby dało odsunąć się krzesło od stołu ?

 

 1. Ładne i spójne wnętrze na lata. Efekt WOW

Tak, projektowanie wnętrz to nie tylko funkcjonalność. Wszyscy chyba lubią mieszkać w pięknych miejscach. Projektuję wnętrza, które są ładne i spójne, pamiętając o guście moich klientów. Mając większą wiedzę o materiałach i rozwiązaniach, mogę zaproponować coś niespodziewanego, dającego taki efekt WOW. Swoją pasję i kreatywność łączę z fachową wiedzą. Pamiętaj, wnętrze może i powinno być jednocześnie ładne i funkcjonalne!

 

 1. Kompleksowość i fachowość

Otrzymujesz ode mnie projekt od A do Z. Począwszy od układu funkcjonalnego, po wizualizacje i rysunki wykonawcze. Poza doborem „ładnych rzeczy” przygotowuję szereg rysunków dla wykonawców. Planuję każdy szczegół – rozmieszczenie punktów elektrycznych, schemat i kierunek układu płytek, układ kuchni itd. Dzięki temu ekipa remontowa dostaje konkretną „instrukcję” wykonania projektu i nie musisz się zastanawiać w jaki sposób mają być ułożone płytki w łazience oraz nie musisz pokazywać palcem, która ściana będzie w jakim kolorze. To wszystko jest już w projekcie.

Dla zainteresowanych, projekt można rozszerzyć o wizyty na budowie. Podczas takich wizyt mogę wprowadzić ekipę w projekt lub sprawdzić zgodność prac z projektem. Chcesz zobaczyć niektóre materiały w sklepie lub potrzebujesz pomocy przy zamówieniu? Nie ma problemu, zakres prac można rozszerzyć zgodnie z Twoimi potrzebami.

 

Dobra, podałam parę argumentów przemawiających za tym, że warto współpracować z architektem wnętrz. Czy wszyscy potrzebują projektanta? Z mojej perspektywy odpowiedź powinna brzmieć „tak!”, ale nie oszukujmy się, nie każdemu jest to potrzebne.

 

 

KIEDY NIE WARTO WSPÓŁPRACOWAĆ Z PROJEKTANTEM?

 • Masz spójną i konkretną wizję na Twoje wnętrze oraz wiesz, że doskonale sobie poradzisz z realizacją swoich pomysłów.
 • Jesteś w stanie sobie wyobrazić co gdzie będzie stało oraz jaki efekt uzyskasz łącząc poszczególne elementy we wnętrzu i nie potrzebujesz żadnej pomocy.
 • Masz wystarczająco czasu, aby samemu wszystko wyszukać. Może nawet sprawia Ci to przyjemność? ?
 • Masz mocno ograniczony budżet, przez co myślisz póki co tylko o najpotrzebniejszym wyposażeniu i nie czujesz, że dobrym pomysłem będzie wydawanie pieniędzy na projekt.

 

To chyba na tyle. Mam nadzieję, że tym wpisem pomogłam Ci w odpowiedzi na pytanie „czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?”. Przemyśl czego potrzebujesz, jakie masz oczekiwania i zdecyduj. Przed podjęciem ostatecznej decyzji masz może jeszcze jakieś pytania? Napisz do mnie, a rozwieję Twoje wątpliwości.

 

 

Tak jak wspomniałam na początku. Dla zainteresowanych współpracą przygotowałam małą ściągę, która ułatwi nam ten pierwszy kontakt 🙂

POBIERZ

 

Następnie prześlij te informacje bezpośrednio na mój adres mailowy lub przez formularz kontaktowy:

KONTAKT

Najnowsze posty