etapy współpracy

1poznajmy się

Miło mi, że tu jesteś. Prawdopodobnie poszukujesz projektanta wnętrz. Napisz mi parę słów o nieruchomości, która wymaga projektu. Czasem o coś dodatkowo dopytam, a następnie przygotuję dla Ciebie ofertę. Całość może odbyć się mailowo i telefonicznie, ale jeżeli wolisz bezpośredni kontakt – umówmy się na niezobowiązujące spotkanie i porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach względem projektu.

2spotkanie i rozmowa

Naszą współpracę nad projektem rozpoczynamy od spotkania i rozmowy. Moim celem jest zebranie jak najwięcej informacji o Waszym funkcjonowaniu w przestrzeni domowej, przyzwyczajeniach, ważnych dla Was wartościach i życzeniach wobec nowego wnętrza. Rozmawiamy też o kwestiach wizualnych – ulubionych kolorach, stylu. Jeżeli masz inspirujące Cię zdjęcia – pokaż mi, na pewno ułatwi to poznanie Twojego gustu.

3funkcjonalność i inspiracje

Po spotkaniu przystępuję do przygotowania propozycji układu funkcjonalnego. Często przedstawiam 2 lub 3 wersje, które omawiamy, a finalnie najczęściej powstaje mix przygotowanych układów z uwzględnieniem Twoich uwag.

Pokazuję też moodboard (tablicę inspiracji), który wskazuje na kierunek stylu i kolorystyki wnętrza.

4koncepcja czyli wizualizacje

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego, przechodzę do tworzenia wizualizacji projektowanych pomieszczeń. Możesz zobaczyć swoje nowe wnętrze jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych. Jest to dobry moment na wprowadzenie ewentualnych zmian i podjęcie decyzji o zastosowanych materiałach i wyposażeniu. 

5rysunki wykonawcze i lista zakupowa

Jeżeli wiemy już, jak wizualnie będzie wyglądać Twoje wnętrze, przechodzę do przygotowania dokumentacji technicznej. Wykonuję szczegółowe rysunki wytycznych układu podłóg, kolorystyki i materiałów ściennych, oświetlenia, rozmieszczenia elektryki, szczegółowe projekty kuchni i łazienki (łącznie ze schematem układu płytek), mebli na zamówienie i innych. Dodatkowo przygotowuję też listę zakupową.

6przekazanie projektu

Po zakończeniu prac projektowych, otrzymujesz ode mnie dwie teczki projektowe, które zawierają wszystkie powyższe elementy. Nasza współpraca nie musi zakończyć się na tym etapie. Pozostajemy w kontakcie mailowym i telefonicznym w przypadku dodatkowych pytań. Projekt można rozszerzyć o wizyty na budowie, podczas których wprowadzam ekipę remontową w projekt, nadzór nad zgodnością postępu prac z wytycznymi.