Etapy projektu

Nasza współpraca w 6 krokach.

1

Poznajmy się.

Miło mi, że tu jesteś. Prawdopodobnie poszukujesz projektanta wnętrz. Napisz mi parę słów o nieruchomości, która wymaga projektu. Czasem o coś dodatkowo dopytam, a następnie przygotuję dla Ciebie ofertę. Całość może odbyć się mailowo i telefonicznie, ale jeżeli wolisz bezpośredni kontakt – umówmy się na niezobowiązujące spotkanie i porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach względem projektu.

2

Spotkanie i rozmowa.

Naszą współpracę nad projektem rozpoczynamy od spotkania i rozmowy. Moim celem jest zebranie jak najwięcej informacji o Waszym funkcjonowaniu w przestrzeni domowej, przyzwyczajeniach, ważnych dla Was wartościach i życzeniach wobec nowego wnętrza. Rozmawiamy też o kwestiach wizualnych – ulubionych kolorach, stylu. Jeżeli masz inspirujące Cię zdjęcia – pokaż mi, na pewno ułatwi to poznanie Twojego gustu.

3

Funkcjonalność i inspiracje.

Po spotkaniu przystępuję do przygotowania propozycji układu funkcjonalnego. Często przedstawiam 2 lub 3 wersje, które omawiamy, a finalnie najczęściej powstaje mix przygotowanych układów z uwzględnieniem Twoich uwag.

Pokazuję też moodboard (tablicę inspiracji), który wskazuje na kierunek stylu i kolorystyki wnętrza.

4

Koncepcja, czyli wizualizacje.

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego, przechodzę do tworzenia wizualizacji projektowanych pomieszczeń. Możesz zobaczyć swoje nowe wnętrze jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych. Jest to dobry moment na wprowadzenie ewentualnych zmian i podjęcie decyzji o zastosowanych materiałach i wyposażeniu. 

5

Rysunki wykonawcze i lista zakupowa.

Jeżeli wiemy już, jak wizualnie będzie wyglądać Twoje wnętrze, przechodzę do przygotowania dokumentacji technicznej. Wykonuję szczegółowe rysunki wytycznych układu podłóg, kolorystyki i materiałów ściennych, oświetlenia, rozmieszczenia elektryki, szczegółowe projekty kuchni i łazienki (łącznie ze schematem układu płytek), mebli na zamówienie i innych. Dodatkowo przygotowuję też listę zakupową.

6

Przekazanie projektu.

Po zakończeniu prac projektowych, otrzymujesz ode mnie dwie teczki projektowe, które zawierają wszystkie powyższe elementy. Nasza współpraca nie musi zakończyć się na tym etapie. Pozostajemy w kontakcie mailowym i telefonicznym w przypadku dodatkowych pytań. Projekt można rozszerzyć o wizyty na budowie, podczas których wprowadzam ekipę remontową w projekt, nadzór nad zgodnością postępu prac z wytycznymi.

Zróbmy to !
Opowiedz mi o swoich pomysłach i oczekiwaniach.